Ciekawym projektem podczas lekcji języka angielskiego była zabawa w filmowców i kucharzy, a wszystko po to, by w nietuzinkowy i kreatywny sposób nauczyć się słownictwa dotyczącego gotowania . Panie Monika Kulesza i Małgorzata Nadolna zaproponowały swoim uczniom właśnie taką zabawę. Młodzież podawała przepisy na ulubione dania (po angielsku oczywiście) i kręciła filmiki, prezentując wykonanie. W projekt zaangażowane były całe rodziny- zwykle mamy i młodsze rodzeństwo. Niektórzy wykorzystali konwencję „Kuchennych rewolucji”, a w filmikach wystąpiła sama Magda Gessler (xd)! Można było się nauczyć robić tortille, ciasta, spaghetti, pizze, zrazy, a nawet zupkę chńską i smażone na dwa sposoby jajka!

Ciekawy pomysł. Dobrze, że tylu uczniów wzięło udział w tym zadaniu. Może następnym krokiem będzie opracowanie klasowej książki kucharskiej po angielsku? I pożyteczne językowo, i kulinarnie. Wakacje tuż tuż, dobre jedzenie w cenie!

Zwycięzcą konkursu- „Mistrzem Warząchwi i Filmowej Kreacji” (ciekawe, jak to zabrzmi po angielsku?) został Michał Zaremba z klasy VI a za usmażenie i zjedzenie z apetytem naleśników z serem (xd). No i za film- dowcipny i z przydatnym instruktażem. Gratulujemy! Wyróżnienia przypadły w udziale Aleksandrze Skłodowskiej (cóż za wprawa w przygotowaniu potrawy!), Wiktorii Sędziak, Mateuszowi Kuleszy, Piotrowi Szyplukowi. Gratulujemy i czekamy, kiedy nam coś ugotujecie.( xd)

Redakcja