Aktualności
Plan lekcji
Wykaz podr.

Nie chcemy już więcej słuchać, że pandemia pokrzyżowała jakieś szkolne plany. Trzeba jasno powiedzieć, że w tych okolicznościach szkoła stwarzała uczniom różne możliwości indywidualnego rozwoju.

Jedną z nich jest udział w konkursach przedmiotowych. To chlubna tradycja szkoły. Poprzeczka postawiona jest wysoko. Młodzież musi stanąć do kilku etapów konkursu, by na szczeblu wojewódzkim cieszyć się wymarzonym tytułem laureata lub finalisty. Zadanie wymaga intensywnej pracy- rozwiązywania setek zadań z przedmiotów ścisłych, czytania lektur i tekstów źródłowych z dziedzin humanistycznych, uczenia się tysięcy słówek i zawiłości gramatycznych z języków obcych. Poza tym sporo nauki pamięciowej, bo przecież na bazie materiału teoretycznego pokazuje się umiejętności.

Każdy etap to nowy zakres wiedzy. Terminy gonią, nauki przybywa, a granica not kwalifikujących dalej- krucha, cienka- czasem tylko jednopunktowa(!). Dlatego jako nauczyciele i szkoła dumni jesteśmy z osiągnięć młodzieży na każdym etapie, bo zanim sięgnie się po laur, trzeba przecież przejść trudną drogę.

W tym roku blisko stu uczniów zmagało się w 9 konkursach na etapie szkolnym. Wszyscy nauczyciele pracowali w komisjach konkursów języka polskiego, matematycznym, fizycznym, chemicznym, biologicznym, historycznym, geograficznym, języka angielskiego i informatycznym. Przez gęste sito trudnych zadań przeszło 8 uczniów i w etapie rejonowym dzielnie stanęli w szranki współzawodnictwa międzyszkolnego. Dwoje – Gabriela Godlewska (język polski) i Sebastian Kossykowski (historia) to reprezentanci siódmej C. Jesteśmy z nich dumni, bo naprawdę byli o włos od kwalifikacji finałowej. Podobnie ósmoklasiści Łukasz Leoniak (matematyka), Gabriel Kozłowski (biologia) i Michał Brzozowski (język angielski).

Na szczeblu wojewódzkim laureatem Konkursu Biologicznego został Łukasz Leoniak uczeń p. Katarzyny Bartłomiejczuk, finalistami zaś – Konkursu Matematycznego- Michał Brzozowski uczeń p. Małgorzaty Gierałtowskiej i Konkursu Historycznego Łukasz Leoniak uczeń p. Tomasza Krajewskiego.

Gratulujemy wszystkim uczniom odwagi, ambicji i wyników. Ósmoklasiści będą konturowali swoją naukową drogę w szkołach średnich i pewnie o nich jeszcze usłyszymy. Siódmoklasiści mają jeszcze szansę na zwycięstwo w przyszłym roku, czego im z całego serca życzymy.

Gratulujemy także nauczycielom prowadzącym uczniów. Dziękujemy tym, którzy pracowali w komisjach konkursowych na etapie rejonowym p. Monice Kuleszy, p. Tomaszowi Krajewskiemu, p Grzegorzowi Pacholskiemu i p. Katarzynie Bartłomiejczuk.

Dziękujemy rodzicom konkursowiczów, że chętnie włączyli się w pomoc w zorganizowaniu przewozu dzieci zgodnie z wymogami sanitarnymi.

Pandemia nie pokrzyżowała planów. Jednak oby w przyszłym roku przygotowania do konkursów i wyjazdy odbywały się w normalnym trybie.

Redakcja

vulcan

godlo1

Ogłoszenia

 • Jak się macie, Mole Książkowe?To konkursy dla Was! +

  Biblioteka znowu ma dla Was ciekawą ofertę konkursową na prawie cały rok szkolny! Czytasz? Wypożyczaj więc książki z naszej biblioteki Czytaj więcej
 • Uwaga Rekrutacja!!! +

  Zgłoszenia dzieci do szkoły prosimy przesyłać na pocztę e - mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w postaci skanu/zdjęcia zgłoszenia pobranego ze strony internetowej lub Czytaj więcej
 • Twórczość w czasach zarazy - miejsce publikacji +

  Okazuje się, że opublikujemy kilka opowiadań niezłych rozmiarów, więc nie możemy tego zrobić na stronie głównej. Polecam je miłośnikom czytania, Czytaj więcej
 • Nowe teksty uczniowskie +

    Kto zna naszą stronę, wie, że można na niej zamieszczać swoją twórczość. Czasem temat jest zaproponowany, czasem dajemy Wam Czytaj więcej
 • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 97 gości oraz 0 użytkowników.

baner projekt

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj