Wielkanoc to czas otuchy, nadziei oraz wzajemnej życzliwości. W dobie pandemii tym bardziej powinniśmy dbać o wyrażanie pozytywnych uczuć wobec innych - stąd pomysł na konkurs. Miał on na celu nie tylko promowanie talentów manualnych i plastycznych, przez umożliwianie prezentacji twórczości dzieci, kreatywne spędzanie czasu wolnego, ale również kultywowanie tradycji własnoręcznego tworzenia kartek świątecznych, podtrzymywania zwyczajów w czasach, gdy kartki świąteczne są wypierane przez elektroniczne wiadomości.
Uznaliśmy, że własnoręcznie zrobiona kartka świąteczna będzie dużo bardziej wartościowa, poprzez czas potrzebny na jej stworzenie, wysiłek dziecka, pomysł (często całej rodziny ;-) i włożenie kawałka siebie w taką pracę.
Nowe obostrzenia troszeczkę pokrzyżowały nam plany, ale nie poddaliśmy się i co najważniejsze, dzieci również nie. Na konkurs wpłynęło 12 prac. Komisja konkursowa zwracała uwagę na pomysł, estetykę pracy, samodzielność wykonania poszczególnych elementów i staranność wykonania pracy.
Jury w składzie: Sylwia Krasucka, Agnieszka Żebrowska, Małgorzata Kapitan przyznało 3 nagrody główne dla laureatów:

I miejsce - Adrianna Sienicka - kl. I A
II miejsce - Julian Samsel - kl. I B
III miejsce - Laura Michałowska - kl. III C

3 wyróżnienia:

Mateusz Faszczewski - kl. I C
Helena Sokołowska - kl. II C
Anna Idźkowska - kl. III C

i nagrody za udział:

Oliwia Niemyjska - kl. I A
Maria Rydzewska - kl. I C
Sylwia Krajewska - kl. II C
Emilia Tymosiak - kl. II B
Patryk Strzymiński - kl. II C
Lena Gołaszewska - kl. II B
Nagrody główne dla laureatów konkursu zostały ufundowane przez Biuro Kultury Podlaskiego Urzędu Marszałkowskiego. Dyrektor Biura Kultury, pani Agata Puchalska, przekazała na ten cel książki, kredki, mazaki, słuchawki bezprzewodowe bluetooth i smartband.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Dziękujemy dzieciom za chęć udziału w konkursie i wspaniałe prace.
Kartki konkursowe zostały wysłane do urzędów i instytucji współpracujących ze szkołą oraz do Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem jako wyraz wdzięczności dla medyków, w tym jakże trudnym okresie.

Sylwia Krasucka