Aktualności
Plan lekcji
Wykaz podr.

Moi Drodzy, wiem to z pewnych źródeł, że bardzo Wam brakuje szkolnych kolegów. Nawet tych, z którymi Wasze relacje nie układały się najlepiej. Miejmy nadzieję, że dane nam będzie spotkać się w szkole, do której wszyscy tęsknimy.

Chciałabym Wam polecić książkę szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren pt. „Dzieci z Bullerbyn”. Jest to jedna z moich ulubionych książek z dzieciństwa – czasu szczęśliwej beztroski, spędzonej na zabawie i ulubionych aktywnościach, których dziś Wam brakuje.

Jest to opowieść o przygodach siedmiorga dzieci mieszkających w malutkiej wiosce, których codzienne zajęcia i zabawy rozjaśniają twarz każdego czytelnika. Z przyjemnością zatapiamy się w świat ich przyjaźni i szalonych pomysłów. Poznajemy wzajemne, serdeczne relacje, obcujemy z przyrodą i zwierzętami.

W opisanym świecie jest mnóstwo miejsca na kreatywność i rozwój dziecięcej wyobraźni. Bohaterowie bez trudu znajdują czas na rywalizację i zabawę, ale też na pracę i wzajemną pomoc. Jest miejsce na czułość i na gorszy nastrój. Na naukę i wspólne eksplorowanie okolicznych łąk, pól i lasów.

Książka napisana jest typowym dla autorki dowcipnym i lekkim stylem. I od lat znajduje miłośników wśród dzieci na całym świecie. Dlatego zachęcam Was do jej przeczytania.

Nauczyciel bibliotekarz

Mirosława Szuberska

vulcan

Ogłoszenia

  • Jak się macie, Mole Książkowe?To konkursy dla Was! +

    Biblioteka znowu ma dla Was ciekawą ofertę konkursową na prawie cały rok szkolny! Czytasz? Wypożyczaj więc książki z naszej biblioteki Czytaj więcej
  • Uwaga Rekrutacja!!! +

    Zgłoszenia dzieci do szkoły prosimy przesyłać na pocztę e - mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w postaci skanu/zdjęcia zgłoszenia pobranego ze strony internetowej lub Czytaj więcej
  • Twórczość w czasach zarazy - miejsce publikacji +

    Okazuje się, że opublikujemy kilka opowiadań niezłych rozmiarów, więc nie możemy tego zrobić na stronie głównej. Polecam je miłośnikom czytania, Czytaj więcej
  • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 132 gości oraz 0 użytkowników.

baner projekt

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj