Aktualności
Plan lekcji
Wykaz podr.

Nieznajomość prawa nie zwalnia od jego respektowania. Ta myśl jest powszechnie znana dorosłym, którzy , chcąc nie chcąc, muszą zgłębiać jego zawiłe sformułowania.

Aby nie była to dziedzina zupełnie obca dzieciom, wychowawczyni klasy I c i tata ucznia z tej klasy zainicjowali i przeprowadzili ciekawą lekcję dla wszystkich  pierwszoklasistów- spotkanie z radcą prawnym.

Celem  wizyty p. Tomasza Prokopa było wprowadzenie w tajniki jego zawodu. Prowadzący przywiózł na spotkanie togę radcy, objaśnił jej kolorystykę i rozróżnienie  barw w togach prokuratora i  adwokata. Radca prawny , posługując się językiem zrozumiałym dla dzieci , mówił także  o prawach dziecka. Niby to tak oczywisty temat, ale trzeba go poruszać, by dzieci od najmłodszych lat ceniły swoją  i cudzą godność. To tak ważny temat, że 20. listopada każdego roku obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

Pierwszoklasiści słuchali prelegenta z uwagą, mieli mnóstwo pytań, ale z braku czasu temat nie został wyczerpany. Pewnie w przyszłości dzieci będą kontynuowały swoją edukację prawniczą. Oby gładko, z korzyścią dla siebie i innych  oraz z  pełną świadomością.  

To nie jest pierwsze ani ostatnie spotkanie dzieci z ludźmi wykonującymi ciekawe zawody. Co dalej? Na pewno maluchy ucieszą się z rozmowy ze... strażakami? Policjantami? Niech będzie to na razie niespodzianka. Relacja wkrótce.

Wychowawczyni I c Aleksandra Borawska

Wychowawczyni II d Sylwia Musiejczuk

vulcan

Ogłoszenia

  • Jak się macie, Mole Książkowe?To konkursy dla Was! +

    Biblioteka znowu ma dla Was ciekawą ofertę konkursową na prawie cały rok szkolny! Czytasz? Wypożyczaj więc książki z naszej biblioteki Czytaj więcej
  • Uwaga Rekrutacja!!! +

    Zgłoszenia dzieci do szkoły prosimy przesyłać na pocztę e - mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w postaci skanu/zdjęcia zgłoszenia pobranego ze strony internetowej lub Czytaj więcej
  • Twórczość w czasach zarazy - miejsce publikacji +

    Okazuje się, że opublikujemy kilka opowiadań niezłych rozmiarów, więc nie możemy tego zrobić na stronie głównej. Polecam je miłośnikom czytania, Czytaj więcej
  • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 112 gości oraz 0 użytkowników.

baner projekt

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj