Aktualności
Plan lekcji
Wykaz podr.

17 grudnia Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kleosinie już po raz dziesiąty była organizatorem potyczek konkursowych skierowanych do przedszkoli oraz szkół podstawowych z terenu powiatu białostockiego i województwa podlaskiego.

Celem konkursu było propagowanie czytelnictwa i piękna poezji, rozwijanie wyobraźni i umiejętności plastycznych, poszukiwanie literackich wzorców i wartości istotnych w życiu młodego człowieka, kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich, rozwijanie plastycznych i aktorskich uzdolnień młodzieży, upowszechnianie kultury języka, promocja uczniów zdolnych, aktywizowanie miłośników sztuki i poezji poprzez prezentowanie ich dokonań.
W potyczkach recytatorskich naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas trzecich Lidia Stypułkowska, Franciszek Jabłoński i Patrycja Śledziewska.
Jury potyczek recytatorskich dokonała oceny prezentacji według następujących kryteriów: dobór repertuaru, znajomość tekstu, interpretacja utworu (tempo, intonacja), kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny.
Jury potyczek plastycznych oceniała prace uwzględniając: zgodność z tematem wiersza, estetykę, wkład pracy, format, technikę, pomysłowość, indywidualne podejście do tematu, twórcze myślenie plastyczne.
Lidia Stypułkowska z klasy III a wyrecytowała wiersz Juliana Tuwima "Spóźniony słowik ” i zajęła II miejsce w potyczkach recytatorskich, zaś praca plastyczna Patrycji Śledziewskiej z klasy III b została nagrodzona. Inspiracją do wykonania pracy był utwór Juliana Tuwima "Lokomotywa"


Gratulujemy laureatkom i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.

Wychowawcy klas III a i III b

vulcan

Ogłoszenia

 • Makulaturę zbieramy, lasy oszczędzamy! +

  Samorząd Uczniowski zachęca do oddawania makulatury! Zbiórki odbywają się w każdy piątek od godziny 7:30. Za oddawanie makulatury liczone są Czytaj więcej
 • Film "Niezwykła wizytacja" +

  Zeszłoroczni  absolwenci byli na wycieczce w Toruniu. Stała się ona doskonałą inspiracją do nakręcenia filmu w konwencji baśniowej z udziałem...samego Czytaj więcej
 • Jak się macie, Mole Książkowe?To konkursy dla Was! +

  Biblioteka znowu ma dla Was ciekawą ofertę konkursową na prawie cały rok szkolny! Czytasz? Wypożyczaj więc książki z naszej biblioteki Czytaj więcej
 • Przeczytałeś? Poleć innym! +

  Czytanie przynosi duuuuże korzyści. Jeśli Cię to nie przekonuje, wiedz, że  jest też moda na czytanie.  Chciałbyś przeczytać coś innego Czytaj więcej
 • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 357 gości oraz 0 użytkowników.

baner projekt

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj