Aktualności
Plan lekcji
Wykaz podr.

13.12.2019 w Zambrowie odbył się etap rejonowy 28. edycji Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Jest to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Objęty został patronatem: Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Krajowego Centrum do spraw AIDS, Instytutu Żywności i Żywienia oraz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Trzeba się wykazać ogromnym zakresem wiedzy z wielu dziedzin naukowych: biologii, dietetyki, biochemii, ekologii, ochrony środowiska, przeciwdziałania uzależnieniom, w tym HIV i AIDS, znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i  wiedzy o funkcjonowaniu i historii PCK. Zadania są bardzo trudne, a ich liczba i stopień trudności na kolejnych etapach wzrastają. Oprócz wiedzy teoretycznej uczestnicy olimpiady angażują się w akcje promujące zdrowie w szkole i środowisku lokalnym.

Miejski Zespół Szkół w Wysokiem Mazowieckiem reprezentowała drużyna w składzie: Nikola Jankowska, Dominika Grochowska z kl. VIII B oraz Antonina Knieć z kl. VII B.
Uczennice przygotowane zostały przez p. Katarzynę Bartłomiejczuk.
Po raz kolejny dziewczęta pokazały klasę i uplasowały się drużynowo na I miejscu. Nikola w klasyfikacji indywidualnej zajęła II miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Redakcja

Poniżej refleksje uczestniczek Olimpiady.

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia to konkurs inny niż wszystkie. Tak, bo wymagał od nas ogromnej wiedzy z wielu dziedzin naukowych.
Po wejściu do sali, w której pisałyśmy test, ogarnął nas stresik, który szybko udało się nam opanować i bardzo dobrze rozwiązać test. Byłyśmy z siebie zadowolone. Potem (o zgrozo! ) doszło do  dogrywki, w której wzięła udział nasza koleżanka. Nie było łatwo … Potem czekanie na werdykt. Najpierw zwycięzcy indywidualni. Emocje rosły...I tu niespodzianka – Nikola na II miejscu! Brawo! Potem klasyfikacja drużynowa. III miejsce – nie my...II też nie... , I miejsce - Miejski Zespół Szkół – Szkoła Podstawowa nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem! Zabrzmiało to pięknie. Byłyśmy z siebie takie dumne! A nasza Pani!  Jeszcze jak! To cudowne uczucie, które trudno wyrazić słowami. To trzeba przeżyć. Tygodnie pracy zwieńczone sukcesem.

Sukces zawdzięczamy p. Katarzynie Bartłomiejczuk i za to jej serdecznie dziękujemy. To właśnie pani Kasia motywuje do dalszej nauki, zaraża uczniów zamiłowaniem do biologii, chęcią głębszego poznawania tego przedmiotu, ale przede wszystkim zaraża nas swoją energią i entuzjazmem. Podczas Olimpiady była dla nas ogromnym wsparciem. Jesteśmy wdzięczne!

Dominika, Nikola i Antosia

vulcan

Ogłoszenia

 • Film "Niezwykła wizytacja" +

  Będąc w gimnazjum, dzisiejsi maturzyści  pojechali  na wycieczce do Torunia. Stała się ona doskonałą inspiracją do nakręcenia filmu w konwencji Czytaj więcej
 • Jak się macie, Mole Książkowe?To konkursy dla Was! +

  Biblioteka znowu ma dla Was ciekawą ofertę konkursową na prawie cały rok szkolny! Czytasz? Wypożyczaj więc książki z naszej biblioteki Czytaj więcej
 • Uwaga Rekrutacja!!! +

  Zgłoszenia dzieci do szkoły prosimy przesyłać na pocztę e - mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w postaci skanu/zdjęcia zgłoszenia pobranego ze strony internetowej lub Czytaj więcej
 • Twórczość w czasach zarazy - miejsce publikacji +

  Okazuje się, że opublikujemy kilka opowiadań niezłych rozmiarów, więc nie możemy tego zrobić na stronie głównej. Polecam je miłośnikom czytania, Czytaj więcej
 • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 185 gości oraz 0 użytkowników.

baner projekt

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj