Aktualności
Plan lekcji
Wykaz podr.

10 grudnia 2019 r. w przedświątecznym czasie bardzo ważnym i miłym wydarzeniem był koncert Studenckiej Orkiestry Dętej Filii Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Białymstoku. Muzycy przybyli na zaproszenie p. Cezarego Witkowskiego nauczyciela muzyki w obu szkołach; tym razem w roli prowadzącego i trębacza.

Publiczność stanowili goście z zaprzyjaźnionych Szkoły Podstawowej nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem i Szkoły Podstawowej w Jabłoni Kościelnej oraz nasza cała szkolna społeczność, nie wyłączając klas najmłodszych.

Przed koncertem prowadzący zaprezentował instrumenty : dęte blaszane( trąbkę, waltornię, puzon, tubę) i drewniane(flet, obój, klarnet, saksofon) oraz perkusyjne, w tym tajemnicze bongosy. To piękna rodzinka, która  w połączeniu daje cudowne brzmienia: miłości, radości, smutku i gniewu. Niektóre dzieci mogły obejrzeć instrumenty z bliska pierwszy raz w życiu! Jeszcze długo po koncercie rozmawiały o tym wydarzeniu. (To jak się nazywał instrument "dłuuugi, prosty, brązowy, chyba z drewna"? A ten "zakręcony"?xd)

Orkiestrą dyrygował profesor Sylwester Sobola, solistką gościnnie występującą z muzykami była sopranistka p. Małgorzata Piotrowska. W jej repertuarze znalazły się kolędy, między innymi: „Cicha noc”, „Lulajże Jezuniu”, „ Tryumfy”. Wykonawczyni zachęcała publiczność do wspólnego kolędowania, co dla widzów było nie lada wyzwaniem, gdyż rzadko mają okazję zaśpiewać z prawdziwą artystką.

Zespół porwał  widzów swoją energią i radością grania. Wśród standardów, między innymi: „Let it snow”, muzyki filmowej (z „Harrego Pottera”, z „ Księgi dżungli”, z„ Flinstonów”, z„ Pogromców duchów”, z „ Gwiezdnych wojen”) oraz  ponadczasowych rytmów Johna Williamsa usłyszeć można było czardasza, rytmy jazzowe i opereowe( " Faust"). Klimat zmieniał się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, odrywając publiczność od codziennej rutyny zwykłego szkolnego dnia. Miło było popatrzeć na rytmicznie kiwające się główki dzieci zniewolonych przez muzykę( i nie dis- co po-lo!).

Dziękujemy artystom za stworzenie cudownej atmosfery i możliwość przebywania na wyciągnięcie ręki z blisko pięćdziesięcioma  wirtuozami swoich instrumentów. Filharmonia przybyła do nas.

To już drugi występ Studenckiej Orkiestry Dętej w naszej szkole. Jeszcze raz dziękujemy muzykom i organizatorom za wspólnie artystyczne przeżycie. To naprawdę niezrównany prezent mikołajkowy.

Redakcja

vulcan

Ogłoszenia

 • Film "Niezwykła wizytacja" +

  Będąc w gimnazjum, dzisiejsi maturzyści  pojechali  na wycieczce do Torunia. Stała się ona doskonałą inspiracją do nakręcenia filmu w konwencji Czytaj więcej
 • Jak się macie, Mole Książkowe?To konkursy dla Was! +

  Biblioteka znowu ma dla Was ciekawą ofertę konkursową na prawie cały rok szkolny! Czytasz? Wypożyczaj więc książki z naszej biblioteki Czytaj więcej
 • Uwaga Rekrutacja!!! +

  Zgłoszenia dzieci do szkoły prosimy przesyłać na pocztę e - mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w postaci skanu/zdjęcia zgłoszenia pobranego ze strony internetowej lub Czytaj więcej
 • Twórczość w czasach zarazy - miejsce publikacji +

  Okazuje się, że opublikujemy kilka opowiadań niezłych rozmiarów, więc nie możemy tego zrobić na stronie głównej. Polecam je miłośnikom czytania, Czytaj więcej
 • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 131 gości oraz 0 użytkowników.

baner projekt

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj