Święta tuż.. tuż…. i uczniowie klasy Va i Vc wyruszyli na spotkanie św. Mikołaja. 5 grudnia zawitaliśmy w wiosce Świętego. Atrakcji było wiele. Na początku serdecznie przywitał nas Elf i zaprosił na aromatyczną rozgrzewającą herbatkę oraz pierniczki. Potem braliśmy udział w warsztatach artystycznych; każdy miał możliwość wykazać się pomysłowością i wykonał ozdobę świąteczną. Radą i pomocą służyły nam Elfy,więc praca przy dźwiękach kolęd szła nam znakomicie. Kulminacyjnym momentem było spotkanie ze św. Mikołajem, który chętnie fotografował się z nami, rozdawał cukierki i wypytywał o nasze marzenia związane z prezentami. Otrzymaliśmy od niego Certyfikaty Specjalnego Gościa. Potem pląsaliśmy i bawiliśmy się z Pomocnikami Świętego, zagniataliśmy też ciasto i piekliśmy pierniki. Następnie nadszedł czas na pisanie listów do Mikołaja; były bardzo dłuuugie – tyle przecież próśb i życzeń mieliśmy do opisania. Zakupiliśmy jeszcze pamiątki i zjedliśmy wyśmienity obiad (wszystko smakuje, kiedy usługują Elfy). Po posiłku zwiedziliśmy chatę, którą zamieszkuje Mikołaj. W niej tradycja połączona z nowoczesnością .O słusznym wieku Mikołaja świadczył naprawdę stary telewizor, gęsie pióro, którym odpisuje na listy, i inne ciekawe przedmioty. Napisane przez nas listy zostały ostemplowane na Poczcie Świętego i wrzucone do specjalnej skrzyni. Czekamy teraz na spełnienie naszych marzeń!

Na koniec naszego pobytu w Pomigaczach zwiedziliśmy jeszcze mini ZOO. Zwierzęta zachwyciły wszystkich i długo trwała sesja zdjęciowa z nimi.

Wycieczka bardzo udana. Wprowadziła nas w świąteczny nastrój i „zaostrzyła” nasze oczekiwanie na święta. Dziękujemy organizatorom i naszym niezawodnym opiekunom; p. Annie Piętka- Lubowickiej, p. Małgorzacie Boreckiej, p. Małgorzacie Mokrzewskiej i p. Halinie Szymańskiej.

Koleżankom i kolegom polecamy podobną wyprawę – naprawdę warto !

Uczniowie klas V a i V c