Aktualności
Plan lekcji
Wykaz podr.

9 października 2019 r. zapisze się złotymi zgłoskami w kronice naszej szkoły z powodu poświęcenia sztandaru  i przekazania go Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem.
Uroczystość uhonorowali  swoją obecnością proboszcz parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła  ks. Edward Łapiński, Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie p. Jarosław  Siekierko, Przewodniczący  Rady Miasta p. Adam  Buciński i Przewodniczący Rady Rodziców p. Dorota Szepietowska i p. Aneta Stypułkowska i p. Marcin Ołdakowski.
Świadkami tej historycznej chwili byli  wszyscy uczniowie naszej szkoły, dyrektorzy p. Ewa Turlewicz i p. Adam Januszkiewicz,  nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz  rodzice. Całość poprowadził Dyrektor MZS p. Jarosław Jankowski.


Piękne słowa padły w kościele - odwołanie do tradycji szkoły, patriotyzmu i misji, jaką wypełniają pedagodzy  w procesie wychowania i nauczania dzieci i młodzieży. Sztandar jednoczy całą społeczność szkolną,  jest jej reprezentacją, chlubą. Na ten symbol kolejne pokolenia będą składały przysięgę zachowania zasad przekazywanych Polakom przez przodków. Warto tu wspomnieć o nadaniu imienia SP nr 2. Mikołaj Kopernik patronuje szkole od 1971 r.. Wzór tego człowieka renesansu prowadzi kolejne roczniki uczniów już od 48 lat! Piękna tradycja!

Dziś, nawet w ten deszczowy dzień, nikomu nie umknęła podniosłość tej chwili. Szczęście mieli ci czwartoklasiści i siódmoklasiści, którzy na tym apelu ślubowali wierność ideałom wpajanym przez szkołę.
Zbliżający się DEN był sposobnością, by uhonorować nauczycieli Nagrodami Kuratora, Burmistrza i Dyrektora. To miły akcent w pracy pedagogów i pracowników obsługi.
Z tej okazji młodzież z SU przygotowała oryginalną  część artystyczną. Jak za sprawą czarodziejskiej różdżki pojawiły się media i  przeniesiono nas do... naszej szkoły! Dano nam możliwość  spojrzenia  obiektywnym okiem na dzisiejsze uroczystości. Młodzież  bardzo sugestywnie zagrała swoje role. Nawet panowie  burmistrz i dyrektor- w relacji "na żywo"-  sprytnie zostali zaangażowani w jak najbardziej poważną i miłą chwilę wręczenia nagród. Widzowie poznali historię szkoły w pigułce, przeżyli emocje związane z dzisiejszymi wydarzeniami i wzruszyli się, słuchając życzeń.  Autorami scenariusza byli opiekunowie SU p. Iwona Godlewska, p. Grzegorz Ostrowski i p. Artur Czaja.

Piękny dzień, piękna uroczystość.

„Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”- słowa Jana Zamoyskiego przytoczone przez jednego z prelegentów pokazują ważność edukacji. „Nadto przekonany jestem, że tylko edukacja publiczna zgodnych i dobrych robi obywateli” – dodawał autor cytatu. Nie uczycie się tylko dla siebie, w dalszej perspektywie mgliste będzie znaczenie egzaminów, wyniki, procenty... Wyraziste natomiast to, jakimi będziecie ludźmi, Kochane Dzieci, Kochana Młodzieży!

Pozwólcie więc prowadzić się za rękę doświadczonym pedagogom, którzy, uwierzcie, widzą Was w całej pełni  i umieją Wasz młodzieńczy bunt spożytkować z korzyścią dla Was. Powiecie: A gdzie życzenia dla nauczycieli? Zawoalowane: nauczyciel jest szczęśliwy, kiedy wychodzicie na ludzi.

Redakcja

vulcan

Ogłoszenia

  • Jak się macie, Mole Książkowe?To konkursy dla Was! +

    Biblioteka znowu ma dla Was ciekawą ofertę konkursową na prawie cały rok szkolny! Czytasz? Wypożyczaj więc książki z naszej biblioteki Czytaj więcej
  • Uwaga Rekrutacja!!! +

    Zgłoszenia dzieci do szkoły prosimy przesyłać na pocztę e - mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w postaci skanu/zdjęcia zgłoszenia pobranego ze strony internetowej lub Czytaj więcej
  • Twórczość w czasach zarazy - miejsce publikacji +

    Okazuje się, że opublikujemy kilka opowiadań niezłych rozmiarów, więc nie możemy tego zrobić na stronie głównej. Polecam je miłośnikom czytania, Czytaj więcej
  • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 71 gości oraz 0 użytkowników.

baner projekt

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj