Aktualności
Plan lekcji
Wykaz podr.

Dużym zaskoczeniem dla społeczności szkolnej był dzień, w którym koledzy i koleżanki z młodszych klas ubrali się w … kropki. Kropki na bluzkach, kropki na spodenkach, spódniczkach a na-wet na buziach. Nie było to żadne dziwactwo, tylko obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. W klimat tego dnia wprowadzała nas wcześniej gazetka poświęcona tej tematyce. Dlaczego właśnie kropka?
Całe zamieszanie zawdzięczamy książce The Dot, którą napisał Peter Reynolds (opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti). Dziewczynka, która wykonując pracę plastyczną narysowała tylko kropkę zachwyciła nią swoją nauczycielkę. Dostrzegła ona w tej pracy wszystko - nawet nos niedźwiedzia polarnego w czasie śnieżycy. Animowany film na podstawie tej książki obejrzeli uczniowie naszych młodszych klas, a wszystko po to, by ich też inspirować. Na wzór losów dziewczynki wykonywali oni prace plastyczne i prezentowali je w Szkolnych Galeriach Sztuki.
Rozwijają się uczniowie, ale równie ważne jest, byśmy my, dorośli, umieli w naszych uczniach dostrzegać, drzemiący w nich potencjał i umieli zachęcić ich do rozwijania swoich talentów. Jest to tym ważniejsze, że w murach naszej szkoły rozwija od trzech lat Samorządowa Szkoła Muzyczna I- go stopnia. Mamy również laureatów wielu konkursów na różnych szczeblach. Wiemy zatem, że Miejski Zespół Szkół jest prawdziwą kuźnią różnorodnych talentów.

Wychowawcy klas III

vulcan

Ogłoszenia

  • Makulaturę zbieramy, lasy oszczędzamy! +

    Samorząd Uczniowski zachęca do oddawania makulatury! Zbiórki odbywają się w każdy piątek od godziny 7:30. Za oddawanie makulatury liczone są Czytaj więcej
  • Film "Niezwykła wizytacja" +

    Zeszłoroczni  absolwenci byli na wycieczce w Toruniu. Stała się ona doskonałą inspiracją do nakręcenia filmu w konwencji baśniowej z udziałem...samego Czytaj więcej
  • Jak się macie, Mole Książkowe?To konkursy dla Was! +

    Biblioteka znowu ma dla Was ciekawą ofertę konkursową na prawie cały rok szkolny! Czytasz? Wypożyczaj więc książki z naszej biblioteki Czytaj więcej
  • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 176 gości oraz 0 użytkowników.

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj