Szkoła
Plan lekcji
Wykaz podr.
Poznajemy świat
Poznajemy świat
Odnosimy sukcesy
Rozwijamy swoje pasje
Jesteśmy już pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 2
Jesteśmy już pełnoprawnymi uczniami Gimnazjum
Poznajemy siebie
Poznajemy świat

Ten rok jest szczególny. 11 listopada 2018 r. obchodzić będziemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.To ważne święto i dlatego chcemy Was skłonić do refleksji nad Waszym osobistym związkiem z Polską.

Proponujemy 2 konkursy:

Recytatorski- należy przygotować deklamację wiersza o tematyce ojczyźnianej- patriotycznej i zaprezentować ją przed komisją. Konkurs dla dwóch grup wiekowych:

1. Klasy IV- konkurs kończy się na etapie szkolnym.

2. Klasy gimnazjalne i VII- w konkursie zostanie wyłonionych pięciu najlepszych recytatorów, którzy będą reprezentować szkołę na etapie powiatowym.

Konkurs dla gimnazjalistów  odbędzie się 1 marca, dla czwartoksistów w nieco póżniejszym terminie ( podamy niebawem).

Literacki- należy napisać pracę twórczą na podany temat:

1. Klasy IV- "Moje spotkanie z Polską"

Od czwartoklasistów oczekujemy, że napiszą o ciekawych miejscach w Polsce lub o zwyczajach, lub o potrawach, lub kulturze...Zależy nam, by prace miały osobisty charakter. To ma być Wasze prywatne  spotkanie z Polską. Może być tekst pisany prozą ( np. list do przyjaciółki czy wychowawczyni zawierający opis jakiegoś miejsca czy wrażenia po spotkaniu z jakimś twórcą kultury czy polskim sportowcem....czy z polską kuchnią, tradycją....) lub wiersz. Poloniści na pewno odpowiedzą na wszystkie Wasze pytania dotyczące konkursu. 

2. Klasy gimnazjalne i VII-  "Patriotyzm dawniej i dziś"

Od starszych uczniów oczekujemy refleksji o miłości do ojczyzny dawniej- tu można odwołać się do historii i literatury- i dziś- tu można opisać swój patriotyzm lub popatrzeć, jak rozumieją to uczucie współcześni artyści. 

Prace nalkeży napisać na komputerze i przesłać  do swoich polonistów lub na adres: lbwm@interia.pl   Oczywiście w temacie e-maila napiszcie, że to tekst konkursowy i kto jest jego autorem. Objętość- do dwóch stron formatu A4 czcionka times roman, 12p, ( jedna strona  z powodzeniem wystarczy). Prace zostaną opublikowane na stronie i podpisane nazwiskiem lub pseudonimem( jak autor sobie zażyczy).

Termin- 15 marca. Poloniści na pewno nie poskąpią Wam dobrych ocen. 

Organizatorzy konkursów

 

vulcan

Ogłoszenia

 • Film "Niezwykła wizytacja" +

  Zeszłoroczni  absolwenci byli na wycieczce w Toruniu. Stała się ona doskonałą inspiracją do nakręcenia filmu w konwencji baśniowej z udziałem...samego Czytaj więcej
 • Szkolny zestaw programów na rok szk. 2017/2018 +

  Tutaj znajdziesz szkolny zestaw programów obowiązujacy w roku szkolnym 2017/2018 Czytaj więcej
 • Dni wolne od zajęć dydaktycznych +

  Dni wolne od zajęć dydaktycznych w Szkole Podstawowej nr 2 30 października 2017 r. 31 października 2017 r. 18, 19, Czytaj więcej
 • Konkursy o charakterze patriotycznym +

  Ten rok jest szczególny. 11 listopada 2018 r. obchodzić będziemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.To ważne święto i dlatego Czytaj więcej
 • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 120 gości oraz 0 użytkowników.

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj