Szkoła
Plan lekcji
Wykaz podr.
Jesteśmy już pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 2
Zdobywamy wiedzę
Zdobywamy wiedzę
Odnosimy sukcesy
Odnosimy sukcesy
Rozwijamy swoje pasje
Rozwijamy swoje pasje
Rozwijamy swoje pasje
Poznajemy świat
Dbamy o środowisko naturalne
Kultywujemy tradycje

Ufff... Nareszcie można odpocząć od natłoku książek i dodatkowego materiału licealnego do opracowania. Konkursy przedmiotowe oficjalnie zakończone, tytuły laureatów przyznane, uczennice bardzo zadowolone.
2 kwietnia br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznych konkursów przedmiotowych dla klas dotychczasowych gimnazjów. Dziewczęta z naszej szkoły miały okazję wysłuchać słów  przedstawicielki Kuratorium Oświaty woj. podlaskiego oraz obejrzeć występy uzdolnionych tancerek baletowych ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Białymstoku. Było bardzo ciekawie, ale najważniejsza część spotkania wywołała jeszcze większe podekscytowanie... Wręczenie tytułów laureatów zobrazowało, jak wybitni potrafią być młodzi ludzie.
Aby zdobyć tytuł laureata, należy rozwiązać test w  90%  na wojewódzkim - i najwyższym - stopniu konkursu. Nagradzano, poczynając od zdobywców aż pięciu tytułów laureata, kończąc na pojedynczych zdobyczach.

Wśród trzykrotnych (a było ich w województwie zaledwie 10!) znalazła się Amelia Dołęgowska z kl. III C. Wywalczyła ona tytuły z następujących przedmiotów:
MATEMATYKA (opiekun p. Małgorzata Gierałtowska),
BIOLOGIA (opiekun p. Katarzyna Bartłomiejczuk),
CHEMIA (opiekun p. Ewa Turlewicz).

Nagrodzona została również Marta Żurowska z kl. III C, która uzyskała tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu JĘZYKA POLSKIEGO (opiekun p. Maria Sutkowska). Marta jest też Finalistką Wojewódzkiego Konkursu Historycznego (opiekun p. Tomasz Krajewski).

Nie można nie wspomnieć o  finalistach Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego. Chłopcy Łukasz i Marcin Piekutowscy z III D  o włos byli od tytułu laureata, szkoda... Z ich tytułów finalisty też jesteśmy bardzo dumni! Gratulujemy! ( opiekun p.Sławomir Skrzypczak).

Serdecznie gratulujemy uczniom oraz niezawodnym opiekunkom, którzy poświęcając swój czas i przygotowując dodatkowe materiały, w bardzo dużym stopniu przyczynili się do sukcesów uczennic naszej szkoły. Pragniemy również wspomnieć, że na wręczeniu zaświadczenia  się nie skończyło. Amelia zwolniona jest z całej drugiej części egzaminu gimnazjalnego, otrzymując 100% z matematyki i przedmiotów przyrodniczych, a Marta będzie mogła się pochwalić 100% wynikiem z języka polskiego (nie wspominając o stypendium p. Burmistrza). Podsumowując: Wytrwałością i pracą  młodzi ludzie się bogacą. :)

Laureatki

vulcan

Ogłoszenia

 • Makulaturę zbieramy, lasy oszczędzamy! +

  Samorząd Uczniowski zachęca do oddawania makulatury! Zbiórki odbywają się w każdy piątek od godziny 7:30. Za oddawanie makulatury liczone są Czytaj więcej
 • Film "Niezwykła wizytacja" +

  Zeszłoroczni  absolwenci byli na wycieczce w Toruniu. Stała się ona doskonałą inspiracją do nakręcenia filmu w konwencji baśniowej z udziałem...samego Czytaj więcej
 • Jak się macie, Mole Książkowe?To konkursy dla Was! +

  Biblioteka znowu ma dla Was ciekawą ofertę konkursową na prawie cały rok szkolny! Czytasz? Wypożyczaj więc książki z naszej biblioteki Czytaj więcej
 • Przeczytałeś? Poleć innym! +

  Czytanie przynosi duuuuże korzyści. Jeśli Cię to nie przekonuje, wiedz, że  jest też moda na czytanie.  Chciałbyś przeczytać coś innego Czytaj więcej
 • 1

mol

biblioteka

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Obecnie stronę ogląda ...

Odwiedza nas 211 gości oraz 0 użytkowników.

Stop cyberprzemocy

stop

My na mapie

Drukuj